basketbol handikap, basketbol handikap nedir?, basketbol handikap analizi, iddaa basketbol handikap, iddaa basketbol handikap nedir?, basketbol handikap nasıl oynanır?

İddaa Basketbol Handikap Nedir, Nasıl Oynanır?

İddaa futboldan ibaret değil, basketbol yazılarına da yer vererek devam ediyoruz. Bugün de sizler için hazırladığımız konu iddaa basketbol handikap nedir, nasıl oynanır? Basketbol handikap konusu pek fazla bilinmediğinden nasıl oynandığı ve ne anlama geldiği hakkında soru işaretleri oldukça fazla. Biz de bu soru işaretlerini gidermek için sizlere basketbol handikap hakkında ayrıntılı ve resimli bir yazı hazırladık.

İddaa Basketbol Handikap Nasıl Oynanır?, Basketbol Handikap, Basketbol İddaa Handikap

1000 TL Bonus
1000 TL Bonus
1000 TL Bonus
3000 TL Bonus
5000 TL Bonus
500 TL Bonus
200 TL Bonus
500 TL Bonus
1500 TL Bonus
1500 TL Bonus
2000 TL Bonus
5000 TL Bonus
1000 TL Bonus
100 Free Spin
900 TL Bonus
2500 TL Bonus
1000 TL Bonus
1000 TL Bonus
600 TL Bonus
10.000 TL Bonus

Öncelikle basketbolda iddaa handikap verdiğinde buçuklu verir. Yani handikaplı tahmin oynadığınızda berabere bitme ihtimali yoktur. Zaten bültene de baktığınızda handikaplı verilen maçlarda beraberlik kısmında oran bulunmaz. Aynı futbol maçlarında olduğu gibi bir takıma belli sayıda handikap verilir ve o takım karşılaşmaya verilen handikap sayısı kadar önde başlamış olur. Handikap verilen takımın rakibine kazanacak diye iddaa oynuyorsanız verilen handikap sayısı kadar maç sonucunda fark atmış olması gerekir. Yani özet olarak handikap güçsüz takıma verilen sayı avansıdır.

  • Handikap tahminini ilk yarı içinde maç sonucu içinde oynayabilirsiniz. Tabi ikisi içinde farklı handikap verilebilir. Konunun daha iyi anlaşılması için bir örnek verelim. (Bültende Real Madrid-Barcelona ve Fenerbahçe-Galatasaray basketbol maçları vardır.)
  • Bülteni incelediğimizde ilk yarı için farklı handikap maç sonucu için farklı handikap verildiğini görüyoruz. Siz ister sadece maç sonucuna ister sadece ilk yarı sonucuna isterseniz de ilk yarı/maç sonucuna ikisine birden oynayabilirsiniz. Aynı futbol maçlarında ki gibi.

Dikkat ederseniz maçlar ikişer kere yazılır. Bunun sebebi, biri 0 handikaplı diğeri handikaplı oynayacaklar için. 0 handikap adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir takıma handikap verilmeden normal açılmış tahmindir. Eğer maça handikapsız tahminde bulunacaksanız maç kodunun yanında (*) işareti var. Bu işaretin olmadığı maçlarda handikaplı oluyor. Zaten handikap kısmına baktığınızda da anlarsınız. Şimdi bu bültenden Fenerbahçe-Galatasaray maçına iddaa oynayalım. Kuponda nasıl işaretlenir, nasıl oynanır gösterelim. Galatasaray’a ilk yarı için 1.5, maç sonucu için 3.5 handikap verilmiş. Bir kupon sadece maç sonucu bir kuponda ilk yarı/maç sonucu tahmini için dolduralım.

Örnek Kupon İşaretlemesi: Burada handikaplı maç kodu olan 446’yı kupona kodluyoruz ve ilk yarıyı Fenerbahçe kazanacak dediğimiz için ilk yarı kısmında “1” bölümünü işaretliyoruz. İlk yarı sonucunda yani 2. periyot bittiğinde Fenerbahçe en az 2 sayı fark atmış olması gerekiyor ki yaptığımız tahmin tutsun. “H” kutusunu işaretlememize gerek yoktur. Çünkü az önce de dediğimiz gibi verilen maç kodu zaten handikap tahmini için verilen kodtur.

basketbol handikap işaretleme

Bu örnek kuponda da ilk yarı/maç sonucu tahminini kodladık. İlk yarıyı Fenerbahçe 2 sayı farkla kazanacak ve maç sonucunda Galatasaray galip gelecek dedik. Maç sonucu tahmininde Galatasaray’a 3.5 handikap vermiş. Dolayısıyla Fenerbahçe maç bittiğinde 3 sayı farkla kazanmış olsa bile handikaplı tahminimiz tutmuş oluyor. Şöyle söyleyelim; örneğin maçın resmi sonucu FB 93: 90 GS. Bu sonuca göre 0 handikaplı olsaydı maçı FB kazanmış olacaktı. Ama handikaplı tahminde GS’ye 3.5 handikap verdiği için bizim yaptığımız tahmin tutmuş oluyor ve skor FB 93: 93,5 GS oluyor.

İddaa basketbolda handikap nedir, nasıl oynanır, ilk yarı/maç sonucu nasıl oynanır sizlere görsel örnekler ile anlattık. Umarız faydalı ve yardımcı bir yazı olmuştur. Ayrıca basketbol alt üst nasıl oynanır merak edenler için paylaştığımız diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Yazımızın sonunda sizlere basketbol ve diğer tüm spor dallarını aynı mecrada oynayabileceğiniz ve bu şekilde kupon doldurma vb. şeylerle uğraşmayacağınız en iyi online iddaa sitelerinin listesini verdik. Hepsi lisanslı, kaliteli, güvenilir iddaa siteleridir. Yüksek oran garantili, her maça tek maç ve canlı iddaa imkanı sunan bu sitelerin avantajlarından faydalanmayı ve daha fazla para kazanmayı göz ardı etmeyin. Şimdiden bol şanslar bol kazançlar…

CLOSE
CLOSE